Jeśli chodzi o bieliznę to wśród Polek nie cieszy się ona zbytnio wielkim zainteresowaniem w trakcie zakupów. Na ogół wolimy wydawać pieniądze na ubrania i dodatki, aniżeli na dobrą bieliznę. Niewątpliwie jest to błędem. Pod tym względem na świecie ewidentnie przodują Francuzki i Włoszki. Jak na razie przeciętna Polka kupuje bardzo mało bielizny. Niewątpliwie preferuje kupić na przykład kolejną torebkę do kolekcji, aniżeli dobry biustonosz. Bielizna jest bardzo wielokrotnie zapominana, a to w końcu od niej zależy to jak wyglądamy. Bielizna kształtuje naszą sylwetkę i dobrze dopasowana potrafi zdziałać cuda. Ponadto bielizna oddaje charakter kobiety.

Mówi o tym czy kobieta jest zmysłowa, czy też lubi komfort. Bardzo dużą popularnością cieszą się wśród kobiet rajstopy, a jedynie niewielka część decyduje się na zakup pończoch, choćby tych samonośnych. Ponadto wielu kobietom szkoda pieniędzy na bieliznę, co jest akurat bardzo właściwym wytłumaczeniem, bo bardzo wielokrotnie zdarza się tak, że zawsze jest coś ważniejszego do kupienia aniżeli bielizna. Wśród bielizny coraz to bardziej popularna staje się bielizna modelująca kobiece kształty. W sklepach z bielizną można kupić między innymi majtki z wysokim stanem, jakie pięknie kształtują linię bioder, a do tego wyszczuplają talię. W ofercie bielizny modelującej znajdują się także majtki, jakie mają za zadanie modelować pośladki, czyli podnieść je i lekko zaokrąglić, aby sprawiały poczucie jędrnych. Jeśli dodatkowo kobieta narzeka na zbyt grube uda, to może je w łatwy sposób wyszczuplić kupując majtki korygujące z przedłużonymi nogawkami.

Dzięki temu będzie miała nie jedynie szczupłe uda, ale także talię osy, szczupłe biodra i kształtne pośladki. Bielizna korygująca z reguły nie posiada szwów, jakie mogłyby być widoczne pod ubraniami, niemniej jednak w przypadku, gdy kobieta próbuje ukryć parę kilogramów nadwagi, linia odcinająca bieliznę od ciała może być widoczna pod dżinsami. Potrzebne jest dlatego kupowanie bielizny w właściwym rozmiarze. Dodatkowo zbyt mała bielizna może zbytnio uciskać ciało.