Wszystkie osoby mające ogród w Lublinie przed posadzeniem jakiś drzewek w nim muszą dobrze się zastanowić, ponieważ drzewa to najogromniejsze rośliny w ogrodzie. Błędy popełniane przy sadzeniu innych roślin nie są tak rygorystyczne jak w przypadku drzew, gdyż w dowolnej chwili taką małą roślinę bądź też krzak da się bezproblemowo odkopać oraz przesadzić.

Niestety w przypadku drzew nie jest już to takie proste, gdyż są one duże.  Niestety dopiero po pewnym czasie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, iż niedobrze zaplanowali posadzenie drzew w swoim ogrodzie. Niemniej jednak jest już wtedy za późno aby móc bez kłopotu przesadzić drzewo i jedynym wyjściem jest po prostu wykopanie oraz pozbycie się go. Niestety pozbycie się drzewa na stałe nie jest sprawą banalną, a co więcej tanią.

Dodatkowo usunięcie drzewa ze swojego ogrodu wiąże się z dużym nieporządkiem. Należy również pamiętać, iż korzenie niezwykle się rozrastają co dodatkowo skomplikuje całkowite usunięcie drzewa. Sadząc drzewa w ogrodzie powinno się zastanowić się nad drzewami iglastymi, bowiem pozbywa się w ten sposób dodatkowej pracy którą jest grabienie liści w trakcie jesieni.