Trudno będzie wskazać taką osobę, która nie ma jakiś problemów. Te problemy zamiast wyrzucić z siebie trzymamy gdzieś bardzo głęboko. To ma przeszkadza, dlatego nie możemy iść na przód. Mamy lęki przed czymś, nie akceptujemy siebie i niestety, ale dobrze to nam nie wróży. Przecież od tego jest psycholog, który dobierze metodę leczenia i będzie w stanie nam pomóc. To będzie taka osoba, która zna się na ludziach z podobnymi problemami do naszych. Pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy jednymi osobami na świecie, które mają takie kłopoty. Takich osób są miliony, ale nie wszyscy mają odwagę żeby przyjść do psychologa i powiedzieć mu, o co tak naprawdę chodzi. Szkoda, że psychologowie w całym kraju nie mają o wiele więcej pacjentów, bo przydałoby się to wszystkim. Im więcej jest problemów tym trudniej będzie nam samodzielnie z tego wyjść. Czasami wystarczy jedna wizyta u psychologa żebyśmy byli bardziej pobudowani.

Nasz psycholog to osoba zaufana, co oznacza, że co jej powiemy to pozostaje w czterech ścianach gabinetu. Właśnie, dlatego psycholog to powinna być osoba doświadczona i pewna. Jeśli zawiedziemy się na psychologu to niestety, ale więcej do niego nie pójdziemy. Mało tego nie pójdzie też do innych i nasze problemy, z jakimi się borykamy nie zostaną rozwiązane.  Do takiej sytuacji nie można dopuszczać, dlatego trzeba będzie szukać najlepszych rozwiązań. Nie ma znaczenia czy mamy za to zapłacić więcej, ale ma znaczenie czy psycholog jest w stanie nam pomóc.

Ilość godzin, jakie spędzimy w gabinecie zależna jest od tego, jakie mamy problemy. Jeśli to jeden problem to go na pewno rozwiążemy, ale jeśli to siedzi gdzieś głęboko i sięga naszego dzieciństwa, a my mamy czterdzieści lat to będzie o wiele trudniej. Nie ma większego znaczenia czy będzie to dziesięć czy sto godzin, ale ma znaczenie czy to nam pomaga.  Sami będziemy widzieć po swoim zachowaniu i nastawieniu do świata czy to przynosi pozytywne efekty. Jeśli tak jest to trzeba taką terapię kontynuować aż do skutku.