Wbrew pozorom wybór właściwych zabawek dla malucha nie jest wcale taką łatwą rzeczą. Stąd, że dziecko niezwykle często samo nie wie, które zabawki będą mu pomocne w prawidłowym rozwoju i wybiera takie, które mu się podobają.

Stąd też nie wszystkie zabawki dla dzieci są zalecane. Wybierając zabawkę w sklepie, powinniśmy pamiętać, aby zwrócić uwagę na to, czy dana rzecz będzie stosowna do wieku dziecka. Podczas zakupów trzeba także zwrócić uwagę na oznakowania, jakie wykorzystuje producent, ponieważ to właśnie za ich sprawą dowiedzieć się da, jakie zabawki są przeznaczone dla danego malucha. Prócz oznakowań, trzeba również znać dobrze swoje dziecko. Najlepsze zabawki dla malucha to takie, które go zaintrygują oraz będą pomagać mu w rozwoju.

Jest to niezwykle istotne, dlatego że zbyt prosta zabawka nadzwyczaj prędko znudzi się dziecku, natomiast zbyt kłopotliwa, szybko go zniechęci i dziecko niewątpliwie nie będzie pragnęło się nią potem bawić. W przypadku chłopczyków najlepszą zabawką są samochody dla dzieci, które przynoszą mnóstwo zabawy oraz radości dziecku.