Jak wiele osób używa kart kredytowych i to często kilku z różnych banków. To faktycznie ciekawa sprawa, gdyż możemy robić więcej zakupów niż nas stać, ale wcześniej czy później pieniądze te i tak trzeba przecież oddać. Nosimy w portfelu karty kredytowe, robimy zakupy i tak naprawdę nie kontrolujemy naszych wydatków, gdyż pieniądze na takiej karcie właściwie nam się nie skończą. Po miesiącu przychodzą nam wezwania do zapłaty i już zaczynają się schody.

Podstawową sprawą jest więc pozbycie się tylu kart kredytowych ile to możliwe. Starajmy się również używać ich naprawdę sporadycznie i w momentach kiedy już naprawdę nie mamy wyjścia. Zdecydowanie lepiej nosić w portfelu pewną ilość gotówki, gdyż tak łatwiej zarządzać naszymi finansami. Wiele osób posiada również kilka kont bankowych co również uderza w nasz budżet domowy.

Za prowadzenie wielu kont pobierane są opłaty i warto zastanowić się czy naprawdę jest nam potrzebna ich aż taka ilość. Wszystko to wydaje się być kroplą w morzu potrzeb spłat długów jednak to właśnie małymi kroczkami najlepiej osiąga się zamierzony cel oraz sukces, którym w tym wypadku jest spłata wszystkich zadłużeń i zobowiązań finansowych.