Jak określają niektórzy, nabycie zegarka to jeden z tych kroków w życiu faceta, który przesądza o jego dorosłości. Powinno się jednak na początku zastanowić się nad jego modelem. Szczególnie powinien on pasować rozmiarem do nadgarstka, a wykonaniem jak również fasonem do okazji jak również stroju jaki się zakłada.

W wypadku zegarków, analogicznie jak w wypadku reguł ubioru łatwo popełnić błąd, który doświadczony koneser bez problemu dostrzeże. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje zegarka to powinno się wytypować takie, z jakich rzeczywiście będzie się korzystać. Nie ma co na przykład nabywać zegarki orient z tarczą binarną, jeśli nie potrafi się jej czytać.  Na dodatek zegarek powinien się przede wszystkim podobać oraz pasować do charakteru danej osoby. Mówi się, że zegarek to taki dodatek, przy którym powinno się zainwestować w lepszą markę.

Oznacza ona nie tylko autorytet, ale również właściwego parametry oraz solidność. Znawcy tematu uwypuklają, że solidny zegarek przetrwa swojego właściciela, jest to więc rentowna jak również długoterminowa inwestycja.